Madame de Pompadoure
Divadlo Nová scéna Bratislava, predstavuje:

Muzikál o najznámejšej milenkekráľa Ľudovíta XV o láske, žiarlivosti a dvorných intrigách

Madame dePompadour

Výpravnýmuzikál o najznámejšej a najpôvabnejšej milenke kráľa Ľudovíta XV., ktorá zozákulisia usmerňovala chod francúzskych dejín v polovici 18. storočia.

Príbeh ženy, ktorú mnohí milovalia obdivovali ale aj nenávideli a preklínali.
Muzikál Madame de Pompadour je o láske, sexe a zhýralosti doby. Je však aj omocenských hrách, intrigách na kráľovskom dvore a žiarlivosti.

Predstavuje Madame de Pompadourako inteligentnú ženu, ktorá sa presadila vo svete ovládanom mužmi, nozaplatila za to vysokú cenu - absenciu skutočnej lásky.

V projekteautorskej trojice Horňák - Kákoš - Brezáni sa predstavia také hviezdy ako SisaSklovska, Štefan Skrúcaný, Jozef Vajda, Maroš Kramár, Ján Slezák, PatrikVyskočil, Lucia Vráblicová a ďalší.

Muzikál Madame de Pompadournadväzuje na predchádzajúci úspešný projekt tejto autorskej trojice - muzikálMata Hari - ktorý sa stretol s veľkou odozvou doma aj v zahraničí. Chce byťvšak v mnohom iný - hravejší, ľahší, zábavnejší. Zavedie nás do doby galantnéhosladkého francúzska, do času zábav, dvorských intríg a buričských básnikov. Dodoby, ktorá žila krédom - po nás potopa!

Premiéry 12.a 14. 2. 2016

MDP.jpg